*alt_site_homepage_image*

Integracija Lietuvoje

„International House“

„International House Vilnius“ (IH Vilnius) ir „International House Klaipėda“ (IH Klaipėda) teikia pagalbą ir paslaugas užsieniečiams, persikeliantiems į Lietuvos sostinę ar Klaipėdą iš užsienio: konsultuoja dėl reikiamų dokumentų, padeda pereiti migracijos procedūras, rasti darbą, perprasti mokesčių sistemą, pradėti verslą ir kt. Biuruose dirba skirtingų sričių ekspertai, jų siekis – lengvinti persikėlimo ir integravimosi iššūkius.

Registruotis susitikimui dominančia tema Vilniuje galima ČIA.

Registruotis susitikimui dominančia tema Klaipėdoje galima ČIA.

„IH Vilnius“ organizuoja informatyvius seminarus ir bendruomenės renginius, kuriuose užsieniečiai gali gauti patarimų ir susipažinti su žmonėmis iš įvairių šalių. „IH Vilnius“ taip pat kviečia prisijungti prie unikalios mentorystės programos BeFriend Vilnius. Šios programos tikslas – padėti į Vilnių atvykusiems naujokams užmegzti ryšius su vietos gyventojais, jų dėka pažinti miestą, sulaukti atsakymų į praktinius klausimus apie gyvenimą sostinėje.

Visos paslaugos ir veiklos nemokamos.

Kontaktai:


Lietuvių kalbos kursai

Užimtumo tarnyba kviečia užsieniečius mokytis lietuvių kalbos. Kalbos kursai finansuojami tiek darbo ieškantiems, tiek jau dirbantiems žmonėms.

Lietuvių kalbos mokymo programos organizuojamos ES, Europos laisvosios prekybos organizacijos piliečiams ir jų šeimos nariams, gyvenantiems Lietuvoje. Taip pat ir trečiųjų šalių piliečiams, turintiems leidimą gyventi Lietuvoje.

Neturintiems darbo priemonės metu mokama stipendija.

Daugiau informacijos: ČIA

KontaktaiUžimtumo tarnyba, tel. 1883 (arba +370 5 250 0883), el. p. info@uzt.lt


Švietimo mainų paramos fondas skiria paramą užsieniečių (įskaitant užsienio lietuvius) lietuvių kalbos ir kultūros kursams – kvietimai skelbiami https://studyin.lt/learn-lithuanian/.

Kontaktai: Švietimo mainų paramos fondas, tel. +370 5 261 0592, el.p. info@smpf.lt


Migracijos informacijos centras „MICenter“

Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM Lietuva) įkurtame Migracijos informacijos centre MICenter teikiamos konsultacijos ir įvairiapusiška pagalba Lietuvoje gyvenantiems trečiųjų šalių piliečiams:

  • teisinės konsultacijos
  • konsultacijos gyvenimo Lietuvoje klausimais
  • dokumentų vertimas
  • psichologinės konsultacijos
  • kalbų kursai
  • karjeros konsultacijos
  • įvairaus pobūdžio bendruomeniniai, informaciniai, edukaciniai renginiai ir  kt.

Visos paslaugos yra nemokamos ir teikiamos atsižvelgiant į būtiniausius praktinius ir emocinius migrantų poreikius, siekiant jų integraciją Lietuvoje.

IOM Lietuva konsultacijas teikia:

  • Telefonu: 8 800 22922 (nemokama tel. linija Lietuvoje)
  • El. paštu: iomvilniusmic@iom.int
  • Individualiai: Jasinskio g. 16, 2 aukštas, Vilnius, LT-03163