*alt_site_homepage_image*

Pirmieji žingsniai sugrįžus

Pirmas – jei esate deklaravę išvykimą iš Lietuvos, grįžę gyventi į Lietuvą pirmiausia deklaruokite savo gyvenamąją vietą. Tai padaryti galima internetu svetainėje „Elektroniniai valdžios vartai“ arba seniūnijoje, aptarnaujančioje tą savivaldybės teritorijos dalį, kurioje gyvenate.

Antras – pasirūpinkite visiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams svarbia teise į apdraustiesiems laiduojamą medicinos pagalbą. Šią teisę įgyjate sumokėję nustatytas privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.

Jei grįžęs iš užsienio kurį laiką nedirbate ir nesate draudžiamas valstybės lėšomis, PSD įmokas turite mokėti savarankiškai. Valstybės lėšomis gali būti draudžiami pensinio amžiaus asmenys, Užimtumo tarnyboje registruoti bedarbiai, moksleiviai, dieninių studijų studentai, vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų ir kt. Jeigu ieškositės darbo, užsiregistruokite Užimtumo tarnyboje, kuri suteiks Jums bedarbio statusą ir perduos duomenis ligonių kasoms, kad galėtumėte būti draudžiamas valstybės lėšomis. 

Trečias – pasirinkite gydymo įstaigą ir joje prisirašykite. Svarbu žinoti, kad turite teisę pasirinkti pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir šeimos gydytoją. Prieš registruodamiesi įsitikinkite, kad jūsų pasirinktoji gydymo įstaiga (poliklinika ar šeimos medicinos centras, klinika) yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Tuomet jums nereikės mokėti už paslaugas, apmokamas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.

Taip pat sužinokite, kokios paslaugos ir kokiais atvejais gali būti mokamos. Visais atvejais apie mokamas paslaugas jus turi informuoti gydantysis gydytojas, gydymo įstaigos administracija. PSDF lėšomis apmokamų paslaugų sąrašas bei mokamų paslaugų sąrašas ir įkainiai turi būti skelbiami gydymo įstaigoje. Jei abejojate, ar privalote mokėti už teikiamas paslaugas, pirmiausia kreipkitės į gydymo įstaigos administraciją, o nepavykus sužinoti – į ligonių kasas. 

Šaltinis: Nuo ko pradėti: trys žingsniai | VLK (lrv.lt)


Kontaktai:

  • Sveikatos apsaugos ministerijael. p. ministerija@sam.lt, tel. +370 5 2685110
  • Valstybinė ligonių kasa (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos, el. p. info@vlk.lt, tel. +370 5 2322222

Visas Valstybinės ligonių kasos teikiamas paslaugas galite rasti čia: Paslaugų aprašymai - Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (lrv.lt).