*alt_site_homepage_image*

Vairavimas

Vairuotojo pažymėjimas

Jei grįžtate iš Europos Sąjungai (ES) ar Europos ekonominei erdvei (EEE) priklausančių valstybių narių: ES ir EEE šalyse išduoti vairuotojo pažymėjimai galioja ir Lietuvoje, jų neprivaloma keisti. ES ar EEE priklausančiose valstybėse išduoti vairuotojo pažymėjimai keičiami nelaikant vairavimo egzaminų. Daugiau informacijos: Keičiu vairuotojo pažymėjimą grįžęs (-usi) iš ES ir EEE šalių | Valstybės įmonė „REGITRA“

Jei grįžtate iš kitų šalių: ne ES ar EEE šalyse išduoti vairuotojo pažymėjimai keičiami išlaikius teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.

Egzaminų laikyti nereikia, jei vairuotojo pažymėjimas:

 • išduotas Jungtinėje Karalystėje, kai visos kategorijos buvo įgytos iki 2020 m. gruodžio 31 d. Daugiau informacijos apie tai galite rasti ČIA;
 • išduotas Šveicarijoje;
 • išduotas Korėjos Respublikoje (tik B, BE kategorijų transporto priemonių vairuotojams);
 • išduotas Jungtiniuose Arabų Emyratuose Lietuvos Respublikos ar Jungtinių Arabų Emyratų piliečiui (tik A1, A2, A, B ir D1 kategorijų transporto priemonių vairuotojams);
 • išduotas Ukrainoje Ukrainos ar Lietuvos Respublikos piliečiui (tik A ir B kategorijų transporto priemonių vairuotojams);
 • išduotas Moldovoje (tik AM, A1, A2, A, B1 ir B kategorijų transporto priemonių vairuotojams);
 • arba keičiamame vairuotojo pažymėjime visos nurodytos kategorijos buvo įgytos ES ar EEE valstybėje.

Trečiojoje šalyje išduotas nacionalinis vairuotojo pažymėjimas keičiamas, jei jo galiojimo terminas yra nepasibaigęs. Jei vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminas pasibaigė jau gyvenant Lietuvoje, jis gali būti keičiamas per 1 metus nuo atvykimo gyventi į Lietuvą.

Platesnė informacija apie dvišalius susitarimus su Korėjos Respublika, JAE, Moldova ir Ukraina pateikiama ČIA.

Daugiau informacijosKeičiu vairuotojo pažymėjimą grįžęs (-usi) iš trečiųjų šalių | Valstybės įmonė „REGITRA“


Transporto priemonės registravimas

Reikalavimai norint įregistruoti iš užsienio įvežtą motorinę transporto priemonę ar jos priekabą:

 • Deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje;
 • Gauti SDK (savininko deklaravimo kodą) („Regitroje" deklaruoti įgijimą ir gauti SDK galima dviem būdais: internetu (teikiant įgijimo deklaraciją, reikia prisegti pirkimo–pardavimo sutartį arba kitą nuosavybės pasikeitimą įrodantį dokumentą bei nurodyti kitą reikalingą informaciją) arba „Regitros" padalinyje (tai galima padaryti, pavyzdžiui, įgaliojus kitą asmenį. Dėl vizito padalinyje užsiregistruokite iš anksto ir būsite aptarnauti Jums patogiu laiku).
 • Jei įsigijote transporto priemonę, registruotą trečiojoje šalyje (t. y. ne Europos Sąjungos šalyje ar Šveicarijoje, Norvegijoje, Lichtenšteine, Islandijoje), reikės atlikti atitikties įvertinimą. Įvertinimo dokumentą reikės pateikti „Regitroje“. Atitiktį vertinančių ekspertizių įmonių sąrašą rasite čia.
 • Pasirūpinti techninės apžiūros pripažinimu arba atlikimu. Privalomoji techninė apžiūra, kuri atlikta Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybėje, gali būti pripažinta jei:

Jeigu EEE šalyje atlikta techninė apžiūra negalioja arba neturima techninės apžiūros pažymėjimo, privaloma atlikti techninę apžiūrą. Techninių apžiūrų įmonių sąrašą ir kitą aktualią informaciją rasite čia.

Daugiau informacijos: Užsienyje atliktos techninės apžiūros pripažinimas | Valstybės įmonė „REGITRA“

 • Pasirūpinti transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu (Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras).
 • Jei įsigijote transporto priemonę, registruotą šalyje, kuri nepriklauso Europos Sąjungai (pvz., Šveicarijoje, Norvegijoje, JAV), sumokėkite privalomus muito mokesčius. Kai fizinis asmuo keičia nuolatinę gyvenamąją vietą ir iš trečiosios šalies persikelia gyventi į Lietuvos Respubliką bei importuoja savo asmeninį turtą, jis yra atleidžiamas nuo importo muitų ir PVM. Atleidimas nuo importo muitų ir PVM taikomas, kai: persikeliantis asmuo asmeninį turtą naudojo savo buvusioje nuolatinėje gyvenamojoje vietoje trečiojoje šalyje ne mažiau kaip šešis mėnesius iki ją paliekant ir kuris skirtas naudoti tuo pačiu tikslu naujoje nuolatinėje gyvenamojoje vietoje Lietuvos Respublikoje, persikeliantis asmuo ne trumpiau kaip 12 paskutinių mėnesių iš eilės nuolat gyveno trečiojoje šalyje. Daugiau informacijos: Gyvenamosios vietos keitimas (lrmuitine.lt).
 • Registruokite transporto priemonę „Regitroje“. Dėl vizito padalinyje užsiregistruokite iš anksto ČIA ir būsite aptarnauti Jums patogiu laiku. Daugiau informacijos: Įsigijau užsienyje | Valstybės įmonė „REGITRA“

! Informacija apie nuo 2021 m. sausio 1 d. į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės importuotų transporto priemonių registraciją: Transporto priemonių registracija po „Brexit“ | Valstybės įmonė „REGITRA“.

Dešiniavairių registracija: norint Lietuvoje įregistruoti dešiniavairę transporto priemonę, būtina sumontuoti netiesioginio matymo įrangą ir pateikti ekspertizės pažymą, kuri patvirtintų minėtos įrangos sumontavimą. Daugiau: Isakymas_2B-515 (002).pdf (regitra.lt)


Dalyvavimas eisme su užsienyje registruota transporto priemone

Su Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyje registruota motorine transporto priemone ir (ar) priekaba  į Lietuvos Respubliką atvykę asmenys viešajame eisme gali dalyvauti neribotą laiką, nes remiantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 27 straipsniu, reikalavimas registruoti motorinę transporto priemonę ir (ar) priekabą Lietuvos Respublikoje netaikomas.

Su užsienio valstybėje, kuri nėra Europos Sąjungos valstybė narė ir nėra EEE šalis, registruota motorine transporto priemone ir (ar) priekaba į Lietuvos Respubliką atvykę asmenys gali dalyvauti viešajame eisme iki 90 dienų per metus (šiuo laikotarpiu jiems netaikomas reikalavimas registruoti transporto priemonę Lietuvos Respublikoje). Jei asmuo nori dalyvauti viešajame eisme ilgiau nei 90 dienų per metus, jis turi kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl transporto priemonės ir (ar) priekabos registravimo Lietuvoje.


Kontaktai: „Regitra", tel. +370 5 210 5164, el. p. info@regitra.lt, aptarnavimo padaliniai: Kontaktai | Valstybės įmonė „REGITRA“

Šaltiniai: VĮ „Regitra", Muitinės departamentasLietuvos kelių policijos tarnyba