*alt_site_homepage_image*

Statistika

Patikimi ir savalaikiai duomenys yra būtini siekiant suprasti nuolat besikeičiantį pasaulį, kuriame gyvename. Statistiniai duomenys šiandien yra būtini ne tik valdant valstybę, juos naudoja verslininkai, mokslininkai, studentai ir kiti piliečiai, jie taip pat pateikiami žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose, atliekama jų analizė, jais remiamasi diskusijose ir priimant sprendimus.

Valstybės duomenų agentūra yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės įstaiga, veikianti finansų ministrui pavestose oficialiosios statistikos valdymo ir valstybės duomenų valdysenos srityse. Agentūra yra oficialiosios statistikos rengėja, ji taip pat atsakinga už valstybės uždaviniams spręsti reikalingų duomenų rinkimą iš kitų valstybės informacinių sistemų, šių duomenų jungimą ir panaudojimą. Naudojant duomenis sprendimų priėmimo procese galima užtikrinti tikslingesnius, ekonomiškai efektyvesnius ir laiku priimamus sprendimus.

Visa statistinė informacija ir metaduomenys, rengiami pagal Oficialiosios statistikos programąskelbiami ir teikiami visuomenei nemokamai Oficialiosios statistikos portale.


Valstybės duomenų agentūros kontaktaiKontaktai - Valstybės duomenų agentūra (lrv.lt); el.p. info@stat.gov.lt; tel. + 370 689 76 725


Šaltinis: Valstybės duomenų agentūra