
Viceministras J. Pranevičius: Lietuvos kolegijos laukia diasporos studentų
Kovo 17 d. Užsienio reikalų ministerijoje įvyko diskusija su Lietuvos kolegijų ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais, buvo aptartos diasporos jaunimo galimybės studijuoti Lietuvos kolegijose. „Lietuva – atvira visiems, norintiems sugrįžti ir kurti čia savo ateitį. Džiaugiamės, kad grįžtančiųjų laukia ir Lietuvos kolegijos, siūlančios kokybiškas darbo rinkoje paklausių profesijų studijų programas. Bendradarbiaudami sieksime, kad informacija apie studijas kolegijose būtų lengvai prieinama kiekvienam, svarstančiam apie aukštąjį mokslą“, – susitikimo metu sakė užsienio reikalų viceministras Julius Pranevičius. Diskusijos metu Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos ir kolegijų atstovai informavo, kad studijas Lietuvos kolegijose renkasi ne tik jaunimas, – šiose aukštosiose mokyklose studijuoja ir vyresnio amžiaus užsienyje gyvenantys ar jau į Lietuvą sugrįžę lietuviai, norintys kelti savo kvalifikaciją, eiti aukštesnes pareigas ar kurti savo verslus. Nemaža dalis studentų renkasi studijuoti nuotoliniu būdu, o po studijų grįžta gyventi į Lietuvą. Visgi pripažįstama, kad studijų kolegijose galimybės Lietuvos diasporai dar mažai žinomos, todėl susitikimo dalyviai pritarė idėjai organizuoti bendrą studijų kolegijose viešinimo kampaniją, kuri, tikėtina, pritrauktų daugiau praktinį aukštąjį išsilavinimą norinčių įgyti tautiečių.

Ministras K. Budrys: Puoselėdami lituanistines mokyklas, mes stipriname ir pačią Lietuvą
Kovo 16 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Jungtinėje Karalystėje surengtas penktasis lituanistinio ugdymo forumas „Lituanistinė mokykla: kaip ją kuriame šiandien?“.

Lietuva dalinasi diasporos politikos patirtimi su Moldova
„Lietuvą ir Moldovą sieja bendras tikslas – išlaikyti gyvą ryšį su savo tautiečiais, kad ir kur jie gyventų. Šiandien, kai mūsų regionas patiria saugumo iššūkių, diasporos bendruomeniškumas, atsparumas dezinformacijai, pilietinis aktyvumas ir įsitraukimas į gerovės ir saugios aplinkos kūrimą gimtinėje yra itin svarbūs. Dalydamiesi patirtimi tampame stipresni ir geriau pasirengę atremti iššūkius, išnaudoti galimybes ir kurti saugią ateitį Europoje“, – po susitikimo su Moldovos delegacija sakė užsienio reikalų viceministras Sigitas Mitkus.

Kovo 11-oji Kaune paminėta kartu su iš Venesuelos grįžusiais tautiečiais
Kovo 11 d. Užsienio reikalų ministerijos atstovai Kaune kartu su iš Venesuelos perkeltais lietuvių kilmės asmenimis ir jų šeimos nariais šventė Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 35-ąją sukaktį. Susitikimo metu ministerijos atstovai atsakė į rūpimus klausimus, o naujus namus Kaune radę tautiečiai dalijosi savo patirtimi, džiaugsmais ir rūpesčiais. „Mūsų tikslas – užtikrinti, kad visi ketinantys iš užsienio grįžti tautiečiai gautų reikalingą informaciją, o grįžę jaustųsi saugūs ir galėtų prisidėti prie šalies gerovės“, – teigė Užsienio reikalų ministerijos Grįžimo į Lietuvą skyriaus vedėjas Tadas Kubilius. Lietuvos diplomatinėmis pastangomis iš politinės ir ekonominės krizės krečiamos Venesuelos į Lietuvą iš viso persikėlė 136 lietuvių kilmės asmenys ir jų šeimų nariai. Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijoje organizavo kiekvieno perkeliamo asmens kelionę iš Venesuelos iki Vilniaus. Šeimų integraciją Lietuvoje užtikrino Priėmimo ir integracijos agentūra, glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių socialinės paramos skyriais, Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir kitų kompetentingų institucijų atstovais.

Ministras K. Budrys Kovo 11-ąją minėjo su JK lietuviais: sukūrėme savo stebuklą – atkurtos valstybės sėkmės istoriją
Vizito Londone metu, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) lietuvių bendruomenių, organizacijų ir lituanistinių mokyklų vadovais ir pasveikino Kovo 11-osios proga bei pabrėžė ypač svarbų užsienio lietuvių vaidmenį stiprinant valstybės saugumą ir kuriant gerovę joje.

Po 25-osios tarptautinės Vilniaus knygų mugės – susitikimas su Lietuvos diasporos rašytojais
Įvykus jubiliejinei, 25-ajai tarptautinei Vilniaus knygų mugei, surengtas jau tradicija tapęs Lietuvos diasporos rašytojų susitikimas su užsienio reikalų viceministru Juliumi Pranevičiumi ir Užsienio reikalų ministerijos Globalios Lietuvos departamento komanda.

Viceministras J. Pranevičius Vilniaus knygų mugėje: Lietuva laukia grįžtančiųjų
Vasario 27 d. – kovo 2 d. vykusioje jubiliejinėje, dvidešimt penktojoje, tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje Užsienio reikalų ministerijos konsultacijų centras „Grįžtu LT“ supažindino lankytojus su grįžimo į Lietuvą galimybėmis, konsultacijų centro veikla ir kvietė mugės svečius užsienyje gyvenantiems artimiesiems ir draugams išsiųsti atvirlaiškį, kviečiantį sugrįžti į Lietuvą.

Vilniaus knygų mugėje – kvietimas sugrįžti į Lietuvą
Vasario 27 – kovo 2 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau dvidešimt penktą kartą vyksiančioje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje savo veiklą pristatys Užsienio reikalų ministerijos konsultacijų centras „Grįžtu LT“. Visomis mugės dienomis renginio lankytojai turės galimybę susipažinti su konsultacijų centro veikla ir pakviesti savo artimuosius sugrįžti į Lietuvą.

Ministras K. Budrys pasveikino Vasario 16-osios gimnaziją veiklos jubiliejaus proga
„Vasario 16-osios gimnazija – tai lietuviškumo sala Vokietijoje, ne tik vienijanti viso pasaulio lietuvius, bet ir stiprinanti dviejų artimų valstybių ryšius“, – sveikindamas Vasario 16-osios gimnaziją veiklos 75-mečio proga rašė užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys.

Lituanistinio ugdymo forume – apie mokyklų transformacijas
Kovo viduryje jau penktus metus iš eilės rengiamas Lituanistinio ugdymo forumas, tarp kurio svarbiausių akcentų šiemet – lituanistinių mokyklų tvarumo užtikrinimas ir pokyčiai. Renginys vyks gyvai kovo 16 d. LR ambasadoje Jungtinėje Karalystėje, Londone, ir nuotoliniu būdu.

Viceministras J. Pranevičius: Lietuvai svarbus diasporos įsitraukimas, siekiant strateginių tikslų įgyvendinimo
Vasario 4 d. užsienio reikalų viceministras Julius Pranevičius susitiko su Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) pirmininke Dalia Henke ir PLB valdybos atstovais. Susitikimo metu viceministras pabrėžė, kad PLB sukaupta patirtis ir ryšiai yra svarbūs Lietuvai siekiant strateginių tikslų.

Ministras K. Budrys: į Lietuvą grįžo dukart daugiau piliečių nei išvyko
„2024 metai tapo istoriniais – pirmą kartą į Lietuvą grįžo dukart daugiau Lietuvos Respublikos piliečių, nei iš jos išvyko“, – pažymi užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys, komentuodamas išankstinius Valstybės duomenų agentūros duomenis apie 2024 m. Lietuvos piliečių tarptautinę migraciją. Išankstiniais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, 2024 m. į Lietuvą sugrįžo 18 934, iš šalies išvyko 9 486 Lietuvos piliečiai. Tai mažiausias išvykusiųjų skaičius nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais. Daugiausia grįžusiųjų – iš Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Vokietijos, Airijos ir Nyderlandų.

Viceministras J. Pranevičius: nuoširdžiai vertiname Kazickų šeimos fondo darbus Lietuvai
Sausio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Julius Pranevičius Kazickų rezidencijoje Vilniuje susitiko su Kazickų šeimos fondo (KŠF) atstovais – Michaelu Kazicku, jo sutuoktine Beverly, KŠF Niujorko ir Vilniaus biurų vadovėmis.

Susitikimas su naująja „Global Lithuanian Leaders“ vadove Neringa Smolske
Įkvėpiančiam pokalbiui apie bendrus planus, stiprinant globalią lietuvių profesionalų bendruomenę, susitikome su naująja „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) vadove.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynės — jau liepos 3-6 d.!
Sausio 9 d. Pasaulio lietuvių sporto žaidynių (PLSŽ) organizavimo klausimus užsienio reikalų viceministras Julius Pranevičius aptarė su Nacionalinės sporto agentūros direktoriumi Mindaugu Špoku ir kitais agentūros atstovais. Jau dvyliktos PLSŽ šių metų liepos 3-6 dienomis vyks pajūryje, Palangoje. Šiuo metu vykstančioje užsienio lietuvių dalyvių registracijoje galima rinktis net iš 29 sporto šakų: sportininkai mėgėjai kviečiami varžytis badmintono, krepšinio, futbolo aikštelėse, išmėginti taiklumą šaudymo rungtyse, boulingo takeliuose ar žaidžiant petankę, greitį lengvosios atletikos ar plaukimo varžybose, dalyvauti šiaurietiško ėjimo iššūkyje, kt. Visą informaciją apie žaidynes ir registracijos anketą (registracija galima tik per diasporos organizacijas, sporto klubus) rasite puslapyje www.sportozaidynes.lt .