*alt_site_homepage_image*

Paskolos

Vartojimo ir būsto paskolas svarbu imti atsakingai. Skolinkitės tokią sumą, kuri atitinka jūsų finansines galimybes šiuo metu, ir įvertinkite galimus pokyčius ateityje. Atkreipkite dėmesį į bendrą tiek būsto, tiek vartojimo kredito kainą, kurią sudaro ne tik palūkanos, bet ir sutarties sudarymo, administravimo ir kiti mokesčiai.

Daugiau informacijoshttps://www.lb.lt/lt/paskolos-1

Būsto paskolos

Atsakingojo skolinimo nuostatai (ASN) apibrėžia reikalavimus, kurių turi būti laikomasi teikiant būsto paskolas. ASN įpareigoja kredito davėjus visokeriopai įvertinti kredito gavėjo gebėjimą grąžinti kreditą ilguoju laikotarpiu ir sumokėti visas su juo susijusias įmokas, apibrėžia didžiausią leistiną gaunamo kredito dydžio ir įkeičiamo nekilnojamojo turto vertės santykį (angl. loan-to-value) (kitaip tariant, minimalų pradinio įnašo dydį) bei didžiausią vidutinės įmokos dydžio ir pajamų santykį (angl. debt-service-to-income), nustato didžiausią galimą kredito grąžinimo trukmę ir kitus atsakingojo skolinimo veiksnius: https://www.lb.lt/lt/finansinio-stabilumo-uztikrinimo-priemones#ex-1-1 (anglų k. https://www.lb.lt/en/financial-stability-instruments-1#ex-1-1)

Dažnai užduodami klausimai, susiję su ASN taikymu praktikojehttps://www.lb.lt/lt/duk/category.1733

Vartojimo paskolos

Kontaktai: bendroji informacija el. paštu info@lb.lt, tel.: nemokama informacinė linija +370 800 50 500, skambinant iš užsienio +370 5 251 2763


ŠaltinisLietuvos bankas