*alt_site_homepage_image*

Užsienio reikalų viceministras: „Savivaldybių vaidmuo skatinant grįžimą į Lietuvą yra itin svarbus”

Užsienio reikalų viceministras: „Savivaldybių vaidmuo skatinant grįžimą į Lietuvą yra itin svarbus”
Balandžio 5 d. užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas Tauragės regiono plėtros tarybos kvietimu lankėsi Jurbarke. Vizito metu viceministras susitiko su Jurbarko, Pagėgių ir Tauragės rajonų merais, vicemerais, administracijų vadovais, vietos verslininkais, Užimtumo tarnybos ir žiniasklaidos atstovais. 
Susitikimų metu aptartas Užsienio reikalų ministerijos ir savivaldybių bendradarbiavimas, skatinant grįžimą į Lietuvą, ir aktualijos, su kuriomis susiduria svarstantys grįžimą į Lietuvą - švietimo, užimtumo, būsto, verslo kūrimo ir kiti klausimai.
 
„Užsienyje gyvenantys tautiečiai savo ryšį su Lietuva pirmiausia vertina kaip ryšį su gimtąja savivaldybe, todėl savivaldybių vaidmuo skatinant grįžimą yra itin svarbus“, – teigė viceministras.
 
Savivaldybių atstovai Jurbarke pabrėžė Lietuvos institucijų bendradarbiavimo svarbą su savivaldybėmis, skatinant grįžimą į Lietuvą, ir pasidalino gerosios praktikos pavyzdžiais, kurie padeda sugrįžusiems lengviau integruotis Lietuvoje.
 
Susitikimų metu pažymėta Lietuvos mokyklų pasirengimo priimti iš užsienio grįžusius ar laikinai atvykusius moksleivius svarba, nes vienas iš didžiausių iššūkių planuojant grįžimą – vaikų lietuvių kalbos žinios. Tauragės regiono savivaldybėms pasiūlyta užmegzti ir palaikyti ryšius su lituanistinėmis mokyklomis užsienyje.
 
Užsienio reikalų ministerijos atstovai Jurbarke išgirdo įkvepiančių sėkmės istorijų, kuriomis dalijosi verslą Tauragės regione įkūrę iš užsienio grįžę lietuviai. Verslo atstovai pasidalino savo patirtimi, kuriant įmones ir darbo vietas Lietuvoje.
 
Susitikimai Jurbarke surengti, bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių asociacija.
 
Išankstiniais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, jau ketverius metus iš eilės į Tauragės regiono savivaldybes, taip pat į visą Lietuvą, iš užsienio sugrįžta daugiau Lietuvos Respublikos piliečių, nei išvyksta. 2023 m. į Lietuvą sugrįžo 16 695 Lietuvos piliečiai, išvyko – 10 276. Daugiausia piliečių grįžo iš Jungtinės Karalystės, Norvegijos, Vokietijos, Airijos, Nyderlandų, Danijos, Švedijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ispanijos.